Zarówno olejowanie włosów, jak i kremowanie należą do rzadziej stosowanych metod odżywiania pukli. Jedna i druga metoda wygląda bardzo podobnie, zmienia się jedynie produkt, którego używamy do odżywienia włosów. W pierwszym przypadku na włosy nakładamy naturalny olejek, trzymamy na puklach określony czas, a następnie zmywamy delikatnym szamponem. W drugim – na włosy nakładamy organiczny, oparty na naturalnych, odpowiednio dobranych składnikach…krem do ciała, dłoni lub twarzy. Może to być zaskakujące, ale te produkty świetnie sprawdzą się podczas pielęgnacji włosów (pod warunkiem ze składniki są odpowiednio zbilansowane i polubią się również z naszymi włosami). Czy w takim razie jest to istotne, czy użyjemy olejku do włosów, czy np. organicznego kremu do twarzy lub do rąk? Czy zamiast dobierać i kupować olejek nie lepiej po prostu sięgnąć po konkretny krem, który mamy pod ręką w łazience? Poniższy artykuł opisuje, czym różni się olejowanie od kremowania włosów.
Dowiesz się, która metoda jest efektywniejsza, prostsza i przynosi więcej pożytku.
– Kremowanie włosów różni się od olejowania przede wszystkim tym, że kremu nie możemy nałożyć na skórę głowy, gdyż zadziała on komedogennie i może rozregulować procesy zachodzące na powierzchni skóry. Tylko naturalne olejki pozwalają zachować równowagę skóry oraz zadbać o procesy zachodzące zarówno na jej powierzchni, jak i we wnętrzu.
– Kolejna wada naturalnego kremu: nie ma on właściwości wnikania do wnętrza cebulek i nie zapewni włosom dogłębnej regeneracji. Krem – w przeciwieństwie do olejku- nigdy nie sprawi, że włosy zaczną rosnąć zdrowsze i odpowiednio zregenerowane. Tylko naturalne olejki do włosów zapewnią im zatem siłę i witalność.
– Olejek ma wyjątkowe zdolności wnikania do wnętrza włosów, w skórę głowy i do środka cebulek włosowych. Zastosowany w odpowiednich ilościach (około 5 ml na całe włosy i skórę głowy) na pewno nie przetłuści ani nie obciąży włosów, ponieważ przede wszystkim zacznie działać w ich wnętrzu. Tymczasem z ilością kremu na włosach bardzo łatwo jest przesadzić i w efekcie obciążyć włosy. To sprawi, że pukle będą oklapnięte, ciężkie i nierzadko matowe.
Podsumowując: olejowanie włosów jest nie tylko o wiele praktyczniejsze i bezpieczniejsze dla włosów, ale również stanowi najlepszą, dogłębną regenerację i zapewnia im pełnowymiarowe odżywienie. Olejki nie tylko regenerują, ale również chronią włosy przed zniszczeniami i uszkodzeniami. Kremy – nawet najbardziej naturalne – mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak dany składnik użyty w kosmetyku zachowa się na naszych puklach.