Jak i czym zmywać olejek po olejowaniu włosów?

olejowanie-wlosow.jpgNa pewno słyszałaś o olejowaniu włosów. Jest to bardzo modny ostatnio zabieg, który genialnie regeneruje włosy, wzmacnia je, odmładza, nadaje blasku, koloru i sprężystości.

Olejowanie włosów robi się oczywiście za pomocą odpowiednio dobranych olejków.

Jest ono bardzo proste do wykonania: wybrany olejek nakłada się na suche lub wilgotne włosy, a po określonym czasie zmywa z głowy.

O ile olejowanie włosów jest nieskomplikowane, o tyle zmywanie oleju z włosów często wykonywane jest niepoprawnie. To sprawia, że olej albo nie działa na włosy tak, jak tego oczekujemy, albo przeciąża włosy.

Poniżej znajdują się najważniejsze rady i wytyczne dotyczące poprawnego zmywania olejku po olejowaniu włosów.

1. Do mycia włosów po olejowaniu używaj delikatnych szamponów, pozbawionych chemicznych, komedogennych składników obfitujących w silne detergenty, parabeny, szkodliwe silikony oraz substancje typu SLS, SLES. Wszystkie one zaburzają prace skóry głowy oraz działanie olejku. Wybieraj produkty bazujące na naturalnych składnikach. Mogą to być albo eko – szampony, albo po prostu kosmetyki dla dzieci.

2. Podczas mycia włosów staraj się masować skórę głowy, aby pozostała idealnie czysta. Jeśli czujesz, że po pierwszym myciu warstwa oleju nadal zalega na kosmykach, po prostu powtórz czynność. Jeśli na włosach pozostaną resztki oleju – włosy mogą być przeciążone i źle się układać.

3. Im precyzyjniej nałożysz olej na włosy podczas olejowania– tym łatwiej będzie ci go zmyć. Podczas olejowania staraj się równomiernie pokrywać nim każde pasmo i skórę głowy. Przed samą aplikacją dokładnie rozczesz włosy. Jeśli olej nierównomiernie pokryje pukle – możesz mieć później kłopoty ze zmyciem go z włosów. Pamiętaj również, że nie powinnaś przesadzać z ilością nakładanego oleju.

4. Zanim zmyjesz olejek z włosów – nałóż na kosmyki maseczkę lub balsam do włosów. To zemulguje olejek i sprawi, że łatwo i szybko usuniesz go z włosów. Uwaga, przy wyborze odżywki lub maseczki obowiązuje ta sama zasada co przy wyborze szamponu: muszą to być jak najbardziej naturalne i łagodne, pozbawione parabenów i chemicznych substancji produkty.

Powodzenia w olejowaniu włosów i zmywaniu olejków!