Fryzury dla zniszczonych włosów

zniszczone-wlosy.jpgJeśli Twoje włosy są wyjątkowo suche, zmęczone, zniszczone zabiegami fryzjerskimi, suszeniem, tapirowaniem, naciąganiem gumką, ostrym słońcem lub suchym powietrzem z grzejników – nie powinnaś dodatkowo zadręczać ich wyszukanymi fryzurami. Upięcia, loki i koki wymagające dużej ilości lakieru, żelu do włosów lub pianki, oraz te, do których użycia musisz sięgnąć po wsuwki, gumki z metalowymi zakończeniami lub wyszukane spinki również przyczyniają się do dewastacji włosów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy odzyskały kondycję, sprężystość i blask wypróbuj którąś z poniższych fryzur.

1. LUŹNO UPIĘTY KOK

Koczek, który nie wymaga ani naciągania włosów, ani związywania ich gumką. Zabezpiecza on pukle przed mrozem, ostrym słońcem i silnym wiatrem, a wyjątkowo niesfornym kosmykom uniemożliwi plątanie się.

Taki kok można upiąć żarówo nisko na karku, aby nadać całej fryzurze elegancji i klasy, albo związać go wysoko na czubku głowy – dzięki temu będzie ona pasował niemal do każdej stylizacji. Tworzy się go niezwykle prosto: wystarczy zaopatrzyć się w długie spinki do koka. Mają one luźny rozstaw ząbków, więc nie szarpią ani nie naciągają włosów, a jedynie przytrzymują całe pasmo razem. Włosy należy najpierw zwinąć delikatnie, a następnie stopniowo okręcając na karku (lub na czubku) przypinać spinkami do koka. Całą fryzurę można utrwalić delikatnym lotionem do włosów.

2. LUŹNY WARKOCZ Z TYŁU LUB Z BOKU GŁOWY

Jeśli masz długie lub półdługie włosy – możesz po prostu upleść je w warkocz, który jednak nie powinien być mocno ściśnięty ani ściągnięty za pomocą ciasnej gumki. Luźny splot wykonany z tyłu głowy lub opadający na ramię i zaczynający się tuż za uchem będzie idealną fryzurą zabezpieczającą pukle przed zniszczeniem. Pamiętaj, że do związania go powinnaś użyć delikatnej, najlepiej śliskiej gumki, która nie naciąga włosów i nie szarpie ich. Warkocz zyska na wyglądzie, a włosy na zdrowi, jeśli do układania użyjesz kilku kropli naturalnego olejku. Włosy dadzą się rozczesać, zapleść a warkocz nabierze blasku i koloru.

Niebywałą zaletą powyższych fryzur jest również to, że gdy musimy nagle rozpleść włosy i zależy nam, aby dobrze wyglądały – sploty i upięcia nadadzą im ładnego kształtu i zapewnią odpowiednią objętość. Wystarczy wówczas przeczesać pukle palcami, a w końcówki wetrzeć odrobinę naturalnego olejku, aby wyglądały na świeże, zadbane, błyszczące i nie puszyły się.